Bakıda keçirilən Take Off qalibləri,Recepta,Epoint.az və Co Print oldu
2018 ci ildən etibarən təşkil olunan Take Off Startup Sammiti, bu il ilk dəfə Azərbaycanın paytaxtı Bakıda keçirildi.
26-28 May tarixlərində Bakı Crystal Hall da baş tutan sammit, bir çox beynəlxalq səviyyədəki startupa, beynəlxalq texnologiya liderlərinə, qlobal investorlara və ekosistem içində öz yerini tapan çoxmillətli şirkətlərə ev sahibliyi etdi.
Take Off sammiti çərçivəsində keçirilən yarışmada 32 fərqli ölkədən 292 müraciət qeydə alındı.Daha sonra isə yarışma üçün 7 ölkədən ümumi 50 startup seçildi. İlkin qiymətləndirmədən uğurla keçən startuplar,tədbirdən əvvəl 1 ay etibarilə masterclass təlimləri almağa nail oldular.
Take Off sammiti zamanı ümumi 75 startup təqdimatı,100 dən çox B2B görüşlər,7 aparıcı və panelist yer aldı. 30 min dollar mükafat verildi.
Dərəcə alan Startuplar.
• Birinci , bütün bank və kredit əməliyyatlarını tək bir yerdə birləşdirən və Amerika mənşəli olan qəbz idarəetmə platforması olan Recepta,
• İkinci,  kiçik və orta ölçülü bizneslər üçün digital ödəniş və e-commerce kimi fəalliyət göstərən mərkəzi Azərbaycanda olan Epoint.az,
• Üçüncü yerə isə çox filamentli 3D çap modulu ilə fəalliyətlərinə davam edən mərkəzi Türkiyə olan Co Print layiq görüldü.
Bütün bunlardan əlavə olaraq 6 Azərbaycan Startupı T3 Startup mərkəzi tərəfindən ,İstanbulda baş tutacaq sürətləndirmə programına qoşulma haqqı qazandı.
TEKNOFEST Azərbaycan Bakı da reallaşan Take Off , Oktyabr ayında yenidən Türkiyəyə geri dönüş edəcək və İstanbulda təşkil ediləcək. Take Off İstanbul, Startup və mentor qeydiyyatını takeoffistanbul.com platformasından qəbul etməyə başladı.

Победителями Take Off, проходившего в Баку, стали Recepta, Epoint.az и Co Print
Саммит Take Off Startup Summit, организуемый с 2018 года, в этом году впервые прошел в столице Азербайджана Баку.
Саммит, который прошел в Baku Crystal Hall 26-28 мая, собрал множество международных стартапов, международных технологических лидеров, глобальных инвесторов и транснациональных компаний, нашедших свое место в экосистеме.
В конкурсе, прошедшем в рамках саммита Take Off, было зарегистрировано 292 заявки из 32 стран, в дальнейшем для участия в конкурсе было отобрано 50 стартапов из 7 стран. Стартапы, успешно прошедшие предварительную оценку, успели пройти мастер-класс за 1 месяц до мероприятия.
В общей сложности во время саммита Take Off состоялось 75 презентаций стартапов, более 100 B2B-встреч, 7 докладчиков и экспертов. Назначено вознаграждение в размере 30 000 долларов.
Стартапы, которые получили места.
•  Первое место заняла Recepta, платформа управления квитанциями американского происхождения, которая объединяет все банковские и кредитные операции в одном месте,
• Epoint.az со штаб-квартирой в Азербайджане активно занимается цифровыми платежами и электронной коммерцией для малого и среднего бизнеса, заняло второе место
• Третье место было присуждено компании Co Print, базирующейся в Турции, которая продолжает свою деятельность с модулем мультифиламентной 3D-печати.
Помимо всего этого, 6 азербайджанских стартапов выиграли право присоединиться к акселерационной программе, которую проведет в Стамбуле стартап-центр T3.
TEKNOFEST Azerbaijan Take Off, проходивший в Баку, вернется в Турцию в октябре и будет организован в Стамбуле. Take Off Istanbul начал принимать регистрацию стартапов и наставников с платформы takeoffistanbul.com.