Epoint, Visa ilə tərəfdaşlığı çərçivəsində Visa Acceptance Platform vasitəsilə Click to Pay texnologiyasını istifadəyə verib. Yeni həll onlayn ödəniş prosesini daha sürətli, daha təhlükəsiz və daha rahat edərək, istifadəçilərə hər dəfə kart məlumatlarını yenidən daxil etmədən checkout prosesini daha sürətli tamamlamağa imkan yaradır.
Click to Pay with Visa kontaktssız ödənişlərə bənzər rahat və maneəsiz onlayn checkout təcrübəsi təqdim edir, lakin rəqəmsal ticarət üçün. Bu texnologiya istifadəçilərə email ünvanı və ya mobil nömrə, həmçinin tələb olunduqda birdəfəlik təsdiq kodu vasitəsilə qeydiyyatdan keçmiş kartlarına təhlükəsiz şəkildə giriş imkanı yaradır.
Click to Pay with Visa üstünlükləri:
Bu xidmət güclü təhlükəsizlik və təkmilləşdirilmiş ödəniş performansını birləşdirərək rəqəmsal ticarətdə təhlükəsiz dəyər təqdim edir. Tokenləşmə vasitəsilə Click to Pay with Visa fırıldaqçılığı azaltmağa, manual məlumat daxil etmə səhvlərini minimuma endirməyə və tranzaksiyaların təsdiqlənmə göstəricilərini artırmağa kömək edə bilər.
Click to Pay with Visa inteqrasiyası Epoint-in istifadəçi təcrübəsini yaxşılaşdıran və bizneslər üçün onlayn satışları artıran innovativ ödəniş həlləri təqdim etmə strategiyasının bir hissəsidir.
Click to Pay with Visa texnologiyasının Epoint platformasında istifadəyə verilməsi bizim üçün onlayn ödənişlər sahəsində növbəti mühüm addımdır. Məqsədimiz həm istifadəçilər, həm də bizneslər üçün qlobal ödəniş standartlarına uyğun daha sürətli və təhlükəsiz ödəniş infrastrukturu təqdim etməkdir,” — deyə Epoint şirkətinin baş icraçı direktoru (CEO) Zeynal Kərimzadə bildirib.
Azərbaycanda e-commerce inkişaf etdikcə istehlakçılar və bizneslər onlayn ödənişlərin mümkün qədər sürətli, təhlükəsiz və rahat olmasını gözləyirlər. Click to Pay with Visa əlavə maneələri aradan qaldıraraq və tokenləşmə vasitəsilə təhlükəsizliyi artıraraq rəqəmsal checkout üçün yeni standart təqdim edir. Epoint ilə tərəfdaşlığımız qlobal ödəniş innovasiyalarını yerli bazara gətirmək və etibarlı, müasir rəqəmsal ticarət ekosisteminin inkişafını dəstəkləmək üzrə ortaq öhdəliyimizi əks etdirir,” — deyə Visa şirkətinin Azərbaycan üzrə ölkə rəhbəri Nurlan Hacıyev bildirib.

Click to Pay with Visa — новый стандарт онлайн checkout на платформе Epoint
Epoint, в рамках партнёрства с Visa, запустил технологию Click to Pay через Visa Acceptance Platform. Новое решение делает процесс онлайн-оплаты быстрее, безопаснее и удобнее, позволяя пользователям быстрее проходить checkout без повторного ввода данных банковской карты каждый раз.
Click to Pay with Visa обеспечивает удобный и бесшовный процесс онлайн checkout, аналогичный бесконтактным платежам, но для цифровой коммерции. Технология позволяет пользователям безопасно получать доступ к своим зарегистрированным картам с помощью адреса электронной почты или номера мобильного телефона, а при необходимости — одноразового кода подтверждения.
Преимущества Click to Pay with Visa:
Сервис обеспечивает безопасную ценность для цифровой коммерции, сочетая высокий уровень безопасности и улучшенную производительность платежей. Благодаря токенизации Click to Pay with Visa помогает снизить уровень мошенничества, минимизировать ошибки ручного ввода данных и повысить уровень одобрения транзакций.
Интеграция Click to Pay with Visa является частью стратегии Epoint по предоставлению инновационных платёжных решений, улучшающих пользовательский опыт и увеличивающих онлайн-продажи для бизнеса.
«Запуск Click to Pay with Visa на платформе Epoint — ещё один важный шаг для нас в сфере онлайн-платежей. Наша цель — предоставить пользователям и бизнесу более быструю и безопасную платёжную инфраструктуру, соответствующую мировым стандартам платежей», — отметил генеральный директор (CEO) компании Epoint Зейнал Керимзаде.
«По мере роста электронной коммерции в Азербайджане потребители и бизнес ожидают, что онлайн-платежи будут максимально быстрыми, безопасными и удобными. Click to Pay with Visa формирует новый стандарт цифрового checkout-процесса, устраняя лишние препятствия и повышая безопасность благодаря токенизации. Наше партнёрство с Epoint отражает общее стремление внедрять глобальные платёжные инновации на локальном рынке и поддерживать развитие современной и надёжной экосистемы цифровой коммерции», — отметил региональный менеджер Visa в Азербайджане Нурлан Гаджиев.